0532 177 68 29 - 0545 568 74 24
Bir Sayfa Seçin

antalya-dan-nakliye5323457415 Keywords: Gaziantep Elevator Transportation Companies, Gaziantep Elevator Transportation Companies, Gaziantep Elevator Transportation Prices, Gaziantep Elevator Transportation Prices, Gaziantep Elevator Transportation Companies, Gaziantep Elevator Transportation Companies, Gaziantep Elevator Transportation Price, Gaziantep Tanriverdi Elevator Transportation. Gaziantep home to home transport, Gaziantep home to home transport, Gaziantep home to home transport companies, Gaziantep home to home transport companies, Gaziantep home to home transport, Gaziantep home to home transport, Gaziantep home to home transport, Gaziantep home to home transport companies, Gaziantep home to home transport, Gaziantep home to home home movers, Gaziantep home to home shipping prices, Gaziantep home to home shipping prices, Gaziantep home to home shipping companies, Gaziantep home to home shipping advice,
ALO TRANSPORTATION TEL: 05323457415

Gaziantep Asansörlü Nakliyat Firmaları,Gaziantep Asansörlü Nakliyat Şirketleri,Gaziantep Asansörlü Nakliyat Fiyatları,Gaziantep Asansörlü Taşımacılık Fiyatları,Gaziantep Asansörlü Taşımacılık Şirketleri,Gaziantep Asansörlü Taşımacılık Firmaları, Gaziantep Asansörlü Taşıma Fiyat
elemanları ağır yük elemanları ve hassas paketleyiciler bulunur. Bazı ekiplerde hassas paketlemede bayan personelimiz görev alır.

Niğde nakliyat şirketinde Ekspertiz hizmeti ( Eşyayı görme kamyon ve eleman ayarlama hizmeti ) ücretsizdir. Ekspertiz personelimiz size eşyanızın durumuna göre sigorta değeri biçme ve araç büyüklüğünü bildirme hizmeti de yapar.

Niğde ev taşıma taşınacak yerlerin keşfini yapar asansör kullanmaya müsaitse asansörlü değilse insan gücü ile taşıma için gerekli çalışmaları başlatır paketleme, sigorta, gibi etkenler hazırlanıp taşıma başlatılır.

Niğde evden eve taşıma şirketi
Yeni bir evin heyecanı, farklı bir iş yerinin verdiği enerjiyi kaybetmeden taşınmayı bir dert olmaktan çıkaran bir firmayla hayatınızı kolaylaştırmaya ne dersiniz? Eşyalarınız kırılmadan, sorunsuz bir teslimatla, istediğiniz yere ve uygun zamanda nakliyesinin yapılması artık çok kolay..

Evden eve nakliyat, meşakkatli ve yorucu bir iştir. Planlama yapmak, eşyaları sarmak, mal kaybı olmadan başka bir yere aktarmak ve yerleştirmek bir sorun gibi gözükebilir. Kalite standartlarına uygun profesyonel bir ekip neden bunu sizin yerinize yapmasın. Eşyalarınızı kendisininmiş gibi gören sorumluluk sahibi şirketler, güvenilir bir şekilde kolayca nakliye işleminizi sonuçlandırır..

Taşınma sırasında ev eşyalarının paketlenmesi, nakliyesi, kolilerin açılıp mobilyaların yerleştirilmesi, özen isteyen bir iş olarak görülür. Bazı demonte eşyalarınızın da montajının yapılması gerekebilir. Mobilyacı, montaj işlerinde uzman birer kişiyle birlikte işinin ehli ustaların tecrübesiyle eşyalarınızı taşımak istemez misiniz? Üstelik de çok uygun fiyatlara…

Unutmayın, ev bir yuvadır ve onu güvenli ellere teslim etmek gerekir. Eşyalarınızın maddi ve manevi değerleri olabileceği için itinayla yaklaşacak, her eşyanın sizin ve aileniz için değeri göz önünde bulundurularak bu bilinçle haraket edecek bir firmayla çalışmak gerekecektir. En kaliteli malzeme, son model araçlar ve profesyonel işçilerin yer aldığı firmalara bu alanda güvenebilirsiniz..

Niğde asansörlü evden eve nakliyat
Taşınmaya karar verdiğinizde taşınmanın her alanını planlayacak birer ücretsiz ekspertiz sizinle görüşmeye gelecektir. Çalıştığı firmanın gönderdiği deneyimli ekspertiz, nakliye gününde sizin hiç bir sorun yaşamamanızı, aksiliklerle karşılaşma durumunda sorunlarınıza çözüm bulacaktır. Taşınma gününden minimum bir hafta önce evinize gelerek eşya tespiti yapar. Eşyanın yoğunluğuna göre kullanılacak aracın büyüklüğü belirlenir..

evden eve nakliyat kayseri
Şehirler arası ya da şehir içinde yapılabilecek olan evden eve nakliyat’ta, evinizin değer tespiti yapılarak sigorta poliçesi hazırlanır. Niğde eşya taşıma konusunda size verilen vaatler havada kalmayacak, verilen sözler eksiksiz bir şekilde yerine getirilmiş olacaktır. Kaliteli garantili Niğde şehirlerarası taşıma ve ev nakliyesi konusunda uzman ekspertiz, aynı zamanda paketleme de kullanılacak malzeme sayısını, ambalaj miktarını da belirlemektedir.Paketleme kadrosuyla birlikte gerekli malzemeyi temin eden ekip, düzenli bir şekilde ambalajlama gerçekleştirir. Hijyenik paketlemede her eşya, kendi yapısına göre baloncuklu naylon, oluklu mukavva gibi farklı malzemelerle kaplanır. De montesi bulunan ürünler ise baloncuklu naylon ile kaplanarak yeni evinizde tekrar monte edilir. Kitap, ayakkabı, mefruşat tarzındaki ürünler karton kutulara, koltuk, vitrin gibi büyük çaptaki hacimli eşyalar ise havalı naylonla ambalajlanır. Kırılacak tablo, cam gibi eşyalar da özel mukavva kutulara yerleştirilir ki kırılma olmasın.Paketlemesi biten tüm eşyalar, faturalandırma yapılarak ayarlanan kamyona yüklenir. Eşyalarınızın boyutuna göre değişen kamyonun yanı sıra asansörlü taşımacılık hizmetini de tercih edebilirsiniz. Böyle bir durumda ise hem taşınmanın gerçekleştiği ev hem de yeni taşınılacak evin durumu kontrol edilir. Taşıma sırasında asansörün uygulanabileceği bir alan var ise sizlerin tercihine göre bir yol izlenmektedir..

Niğde şehirlerarası eşya taşıma
Taşınması biten eşyalarınız yola çıkar ve yeni evinizde koliler açılıp yerleştirilmesi gerçekleşir.Kırılma ve hasar olmadan kolayca yeni evinize getirilen eşyalarınız arasında de monte olanlar işinin ehli ustalar tarafından monte edilir.Mobilya ve tesisat konusunda yardımcı olabilecek profesyonel kişilerde yardıma hazırdır.Sorunsuz bir şekilde taşınmanın gerçekleşmesinde bu hizmetler için ek bir ücret de talep edilmez..

Diyelim ki bir aksilik oluştu ve eşyalarınız zarar gördü, kayboldu. Dert etmeyin.Taşınmanın en başında size uygulandıkları sigorta poliçeleriyle kayıplarınız önlenmektedir. Güvenli Niğde evden eve nakliye firmaları, istediğiniz an hizmetinize koşuyor. Taşınma sırasında doğabilecek tüm zararlarınız sigorta firması tarafından karşılanıyor..

Ev taşımak, ev sahibi olarak sizin gözünüzü korkutmasın. Sigortalı ve sorunsuz bir şekilde eşyalarınız tıpkı eski adresinde olduğu gibi yeni taşınacağınız evinizde de kurulu ve hazır bir şekilde sizi bekleyecektir. Hijyenik yapılan taşımada, hiç bir alanınız kirletmeden, size ek masraf ve tadilat gerektirmeden yapılan bu harika çalışmanın faydalarından sizlerde yararlanın..

Profesyonel Antalya evden eve nakliye firması
Antalya evden eve nakliyat firmaları arasında seçim yaparken en kaliteli hizmeti, en uygun fiyata yaptırma amacında olan müşteri, nakliye konusunda verilen fiyat farklılıklarına da dikkat etmektedir. Şehir içi ya da şehir dışı olsun fiyatı etkileyen unsurlar vardır.Bunlardan en önemlisi yakıttır. Ayrıca sağlanan işçilik kalitesi ve ona göre fiyatlandırma da başka olmaktadır. Taşınma esnasında vasıflı, montaj bilen, marangoz gibi ortalama beş kişi çalışmaktadır. Nakliye işini bilen personelin giderlerine ayrıca eşyalarınız için yapılan sigorta bedeli de katılacaktır. Kullanılacak paket ve ambalaj malzeme ücreti de eklenerek ortalama bir fiyat çıkarılmaktadır..

Hijyenik bir paketleme, sorunsuz bir montaj ve sigorta istiyorsanız en doğru firmayı seçmelisiniz. Uygun fiyat seçenekleriyle sizlerin taleplerine uygun bir taşınma gerçekleştiriyorlar. Kaliteli, düzgün bir hizmet alarak, yeni evinize ailenizle huzurlu ve sorunsuz bir şekilde taşınma gerçekleştirmek için beklemenize hiç gerek yok.7/24 evden eve nakliyat konusunda firmamız sizi taşımayı bekliyor.

Antalyaevden eve nakliyat firmamıza ulaşmak için şu anahtar kelimeleri ile arama yapabilirsiniz.Niğde asansör kiralama, Niğde asansörlü nakliyat, Niğde eşya depolama, Niğde ev taşıma, Niğde evden eve, Niğde evden eve nakliyat, Niğde evden eve nakliyat firmaları, Niğde evden eve taşıma, Niğde evden eve taşımacılık, Niğde kiralık asansör, Niğde nakliyat, Niğde nakliyat firmaları, Niğde nakliyat firması, Niğde nakliyat şirketleri, Niğde nakliye, Niğde nakliye şirketi, Niğde nakliye şirketleri, Niğde parça eşya taşıma, Niğde Takubiya nakliyat, Niğde taşımacılık, Niğde taşımacılık firmaları, Kayseri Niğde evden eve nakliyat

Altan LojistikAltan Lojistik

Samsun Antalya Nakliye
You are here:Ana SayfaSamsun Nakliye
Samsun Nakliyeİstanbul ve çevre illerinden samsun merkez ve ilçelerine; Samsun nakliye, tır, kırkayak, kamyon, büyük ve küçük nakliye araçlarımızdan oluşan filomuz ile komple nakliye, parsiyel nakliye, samsun nakliye ambarı, hizmetlerini sunmaktayız.

Firmamız kuruluşundan bu güne; sigortalı, hızlı, güvenilir, uygun fiyat ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir anlayışla, samsun arası nakliye hizmeti vermektedir.Samsun Şehirler arası nakliye tecrübe gerektiren bir iştir.Firmamız tecrübeli çalışanları ile bu konuda güvenilir samsun nakliye firmaları arasındaki yerini almıştır.

Samsun nakliye fiyatları; taşınacak malzemenin ağırlık ve hacmine göre belirlenmektedir.Firma yetkililerimiz, Samsun şehirler arası nakliye fiyatları konusunda, sizlerden alınacak ebat ve ölçü bilgisi doğrultusunda veya yapılacak ekspertiz sonucu gerekli hesaplamaları yaparak, Samsun nakliye maliyetleri ile ilgili sizleri bilgilendireceklerdir.

İletişim telefonlarımız kanalıyla, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir, nakliye fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmeden önce, sizlere daha net ve hızlı bilgi verebilmemiz için, aşağıda maddeler halinde sıraladığımız bilgileri hazırlamanızı öneririz:

Tarafımızla irtibata geçtiğinizde, yukarıda yazılı olan bilgileri tarafımıza ilettiğinizde, nakliye fiyatı ve şartları konusunda sizi daha hızlı bir şekilde bilgilendirme imkanımız olacaktır.

Nakliye hizmeti verdiğimiz konu başlıklarını, web sitemizin “Hizmetlerimiz / Yurt içi ve Şehir içi Taşımacılık” başlığı altında görüntüleyip bilgi alabilirsiniz.

İlgili alanda yer alan bilgiler dışında başka sorularınız olursa, tarafımızla irtibata geçip, yetkili personelimizle görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Samsun Nakliye

Antalya Samsun Nakliye Ambarı

ANA SAYFA HAKKIMIZDA KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
FAYDALI BİLGİLER
FOTO GALERİ BİZE ULAŞIN
19
Dokuz Eylül Üniversitesi
Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi
Cilt: 10, Sayı:4, 2008
Düzenli Hat Deniz Taşımacılığında Nakliye

Ülkemizde dışsatımcılar, denizyolu ile gönderecekleri
yükleri için taşıyıcı seçimini, doğal olarak, kendi kurumlarının
önceliklerini dikkate alarak belirlemektedirler. Nakliye
müteahhitleri, uluslararası pazarlamadaki kolaylaştırıcı
kurumların içinde yer alan ve dışsatımcılara yoğunlukla fiziksel
dağıtım (lojistik) konularında destek sağlayan firmalardır. Nakliye
müteahhitliğinin faaliyetleri, öncelikle, taşıtan olan
müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda en uygun ve
ekonomik taşıyıcıyı belirlemek ve bu konuda müşterilerine
danışmanlık ve aracılık hizmetlerini gerçekleştirmektir. Elbette ki
bu belirlemede ekonomik nedenler en önde gelen ağırlığa
sahiptirler. Ancak, diğer ölçütlerin de varlığı inkâr edilemez ve
bunların ortaya konulması gerekmektedir.
Özellikle son yıllarda, işletmelerin amaçlarının çeşitlenmesi
ile birlikte, karar verme problemlerinin giderek karmaşıklaştığı
gözlemlenmektedir. İşletmeler, klasik ekonomik amaçları olan “kar
maksimizasyonu”nun yanı sıra, artık ekonomik olmayan fakat
hayati derecede önemli birçok amacı bir arada gerçekleştirmek
durumundadırlar. İşte bu noktada Çok Kriterli Karar Vermenin,
kişilerin ve organizasyonların faaliyetleri arasında önemli bir yeri
olduğu ortaya konulmaktadır.

2.2. Araştırmanın Önemi
Bu araştırmada, nakliye müteahhidinin gemi operatörü seçim
süreci ve seçim kriterleri ortaya konmaya çalışılmıştır. Nakliye
müteahhitliği firmalarının en önemli fonksiyonlarından biri,
müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda en uygun ve
ekonomik taşıyıcıyı belirlemek ve bu konuda müşterilerine
danışmanlık ve aracılık hizmetlerini gerçekleştirmektir.
Gönderilerin doğru taşıyıcı ile zamanında, en az risk ve en az
maliyetle varış yerine ulaştırılması, bu işletmeleri diğerlerinden
farklı kılmakta ve bir adım öne çıkarmaktadır. İşte bu faaliyetin bir
sistematik içinde yapılması, karar verici olarak nakliye
müteahhitlerinin işlerinin kolaylaştırılması ve doğru kararın
verilerek doğru gemi operatörünün seçilmesi çok önemlidir ve bu
da araştırmanın önemini ortaya koymaktadır. Nakliye
müteahhidinin gemi operatörü seçim süreci ve kriterleri ile ilgili
herhangi bir çalışmaya rastlanmadığı için, bu çalışmada, yapılan
araştırma ile kriterler ortaya konmaya çalışılmış ve bu kriterler,
geliştirilen çok kriterli karar destek sistemlerinin girdilerini
oluşturmuşlardır.
Araştırmada kullanılan çok kriterli karar destek sistemleri
pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Buradaki uygulama, bu
yöntemlerin denizcilik sektöründe de birçok alanda kullanılabildiği
gibi, nakliye müteahhitlerin gemi operatörü seçimi sürecinde de
uygulanabilirliğini göstermektir.
2.3. Araştırmanın Yöntemi ve Tasarımı
Yazın taraması sonucunda nakliye müteahhitlerinin gemi
operatörü seçim süreci ve kriterleri ile ilgili herhangi bir çalışmaya
rastlanmadığı için, bu kriterlerin oluşturulması amacıyla İzmir’de
faaliyet gösteren on dört nakliye müteahhidi ile görüşme yapılmış
ve yapılan görüşmeler ile seçim kriterleri ortaya konmaya
çalışılmıştır. Oluşturulan bu kriterler, görüşmelerin bitiminden bir
ay sonra elektronik posta yoluyla firmalara tekrar gönderilmiş ve
bu kriterlerden ortak ve/veya ağırlıklı olan kriterlerin seçilmesi
istenmiştir.

Yapılan araştırma sonucunda ortaya konan bu kriterler
aşağıdaki gibidir;

 1. Navlun
 2. Transit sürenin kısa olması / aktarmasız olması
 3. İyi hizmet ve ekipman sunabilmesi
 4. Gemi seferlerinin düzenli olması, gecikme ve iptallerin
  olmaması
 5. Hat acentesi ile olan ilişkiler

Tablo 1. Kriterlerin Ortaya Konmasına Yönelik Yapılan
Araştırmanın Sonucu
Nakliye müteahhitleri tarafından kriterlerin belirlenmesi
amacıyla yapılan görüşmelerden elde edilen ortak beş gemi
operatörü seçim kriteri esas alınarak oluşturulan ve iki farklı
değerlendirme şeklini içeren soru formları; uygulamada
kullanılacak yöntemlere girdi olması için sayısal verilere
dönüştürülmesi amacıyla, görüşülen firmalara elektronik posta ile
gönderilmiştir. İlk soru formunda nakliye müteahhitlerinden
kriterleri ikili karşılaştırmaları ve bu süreçte, Saaty (1980; 13)
tarafından önerilen, 1-9 oran ölçeği kullanılması istenmiştir (Tablo

Çalışmada yapılan görüşmeler ve anket sonuçlarından elde
edilen bu veriler ışığında otaya konan problemde İzmir’de bulunan
taşıtıcı firmanın minibar’dan oluşan ve İzmir Limanı’ndan İspanya
Limanı’na gidecek 20’lik konteynır yükü için hat acentelerinden
sayısal olarak navlun ve transit süre bilgileri alınmış, uygun ve
zamanında ekipman edinme, gemi seferlerinin düzenli olması,
gecikme ve iptallerin olmaması ve hat acentesi ile olan ilişkiler
konusunda uygulama yapılan nakliye müteahhidinin geçmişten
günümüze olan tecrübelerine dayanarak yaptığı değerlendirmeleri
(10 puan üzerinden) ortaya konmaya çalışılmıştır. AHP yönteminin
uygulanması sürecinde de, alternatiflerin her bir kriter için
karşılaştırma matrislerinin oluşturulmasında çalışılan nakliye
müteahhidinin değerlendirmeleri kullanılmıştır.
Şekil 2. AHP Yöntemine Göre Problemin Hiyerarşisi
36

ANTALYA ASANSÖRLÜ NAKLİYAT
logo
ANASAYFA
ANTALYA EVDEN EVE NAKLİYAT
ANTALYA ASANSÖRLÜ NAKLİYAT
İLETİŞİM
Antalya Evden Eve Nakliyat ANTALYA ASANSÖRLÜ NAKLİYAT

Antalya evden eve asansörlü taşıma fiyatları için danışabileceğiniz firmamız Sizlere en uygun fiyatlar Sunmaktadır, Asansörlü taşımacılıkta fiyatları etkileyen unsurlar evinizin kaçıncı katta olduğu asansörün kurulurken karşılaşabileceği riskler, eşyalarınızın azlığı veya çokluğu yeni taşınacağınız evde asansör kuurlup kurulmayacağına göre azalabilir veya artabilir, firmamız kendisine ait asansörlerle 25. kata katar ev nakliyatı yapabilmektedir, firmamız Antalyada asansörlü taşımacılık ilk başladığından buyana Antalyanın tüm semtlerine asansörlü nakliyat hizmeti vermektedir,

Asansörlü Nakliyatın Avantajları Nelerdir ? : Evinizin tüm eşyaları kısa bir sürede Asansör aracılığıya aşağıya indirilir veya yukarıya çıkartılır, Eşyalarınız sarsılmadan ve Duvarlara sürtünmeden taşınacağı için zarar görme ve hasar oluşma riski sıfıra iner eşyalarınız Asansörümüze yüklenmezden önce Özel malzemelerle ambalajlanır öyle yüklenir, Eskiden çok yoğun işgücü gereken evden eve nakliyat asansör sayesinde kolaylaşmıştır, hele ki yüksek katlardan yapılan ev taşımaları hem sorunsuz hem de çok kısa bir sürede yapılmaktadır, Merdivenlerden indirilen buz dolabı yatak odası gibi büyük ev eşyaları ne kadar dikkat edilir se edilsin bir yerlere sürtmekte ve zarar oluşmaktadır zarar oluşmasa bile sarsıntılı indirildiği için vida yerlerinde esneme oluşmakta bu da vidaların yalama olmasına neden olmaktadır, bu hasarlar ilk etapta göze batmasa da mobilyalarınızın ve diğer eşyalarınızın kullanım ömrünü büyük oranda azaltmaktadır, günümüzde mobilyalar modüler olarak yapılmakta vida yerleri bir kaç sökülüp takılmadan sonra yalama olmaktadır, firmamısın deneyimli ustaları mobilyalarınızı hassas bir şekilde demonte etmekte ve yeni evinizde sorunsuz eksiksiz ve hasarsız bir şekilde kurmaktadır.
Anahtar Kelimeler : Antalya Asansörlü Nakliyat Firmaları,Antalya Asansörlü Nakliyat Şirketleri,Antalya Asansörlü Nakliyat Fiyatları,Antalya Asansörlü Taşımacılık Fiyatları,Antalya Asansörlü Taşımacılık Şirketleri,Antalya Asansörlü Taşımacılık Firmaları, Antalya Asansörlü Taşıma Fiyat,Antalya Keskin Asansörlü Taşımacılık. Antalya evdeneve nakliyat,Antalya evden eve taşımacılık,Antalya evden eve nakliyat firmaları,Antalya evden eve nakliyat şirketleri,Antalya evden eve asansörlü taşıma,Antalya evden eve ucuz nakliye,Antalya evden eve nakliyatAntalya evden eve nakliyat şirketleri,Antalya evden eve asansörlü nakliyat,Antalya evden eve nakliyeciler,Antalya evden eve nakliyat fiyatları,Antalya evden eve nakliyat fiyat,Antalya evden eve taşımacılık firmaları,Antalya evden eve nakliyat tavsiye,Antalya evden eve nakliyat firmaları fiyatları,Antalya evden eve platformu,Antalya Asansörlü Nakliyat Firmaları,Antalya Asansörlü Nakliyat Şirketleri,Antalya Asansörlü Nakliyat Fiyatları,Antalya Hurma Evden Eve Nakliyat,Antalya Liman Evden Eve Nakliyat,Antalya Sarısu Evden Eve Nakliyat,Antalya Konyaaltı Evden Eve Nakliyat,Antalya Lara Evden Eve Nakliyat,Antalya Serik Evden Eve Nakliyat,Antalya Kemer Evden Eve Nakliyat,Antalya Göynük Evden Eve Nakliyat,Antalya Manavgat Evden Eve Nakliyat
Elazığ’da Evden Eve Nakliyat Taşımacılık Ve Hamal Hizmeti Veren Firmamız Ambalajlı Nakliyat Şehir içi Şehirler Arası Nakliye Hizmeti Vermektedir.
Elazığ’da Hamalmı Arıyorsunuz ?
Ev Taşıma Evden eve Taşıma için Doğru Yerdesiniz Yılların Tecrubesiyle Elazığ il ve ilçelerinde Takım Arkadaşlarımızla Hizmetinizdeyiz.
Elazığ Hamal Olarak Uzman Ekip Arkadaşlarımızla
Her Türlü Evden eve Taşımacılık Ev Ofis Bür Mobilya Taşıma işinizi itinayla Yapıyoruz.
Elazığ Hamal
Mobilyalarınızı Söküm Montaj işlerini Beyaz Eşya Montajını Yapıyoruz.
Şehir Dışından Gelen Evden eve Firmalarıyla Çalışıyoruz.
Tır Yükleme Boşaltma
Ev Eşyası Yükleme Boşaltma
Evden Eve Nakliyat işlerinizde Hizmetinizdeyiz.

Anahtar Kelimeler :
Elazığ Antalya Evden Eve Nakliyat Firmaları,

Yrd. Doç Dr. İ. Figen Gülenç, Kocaeli Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü öğretim üyesidir. ** Bihter Karagöz, İstanbul Aydın Üniversitesi, Anadolu Bil MYO öğretim görevlisidir.
74 Figen Gülenç, Bihter Karagöz
rilmektedir. Lojistik, bilişim teknolojileri ve gen teknolojileriyle birlikte 21. yüzyılda
dünyada gelişecek olan üç sektörden biri olarak gösterilmektedir. Elbette ki bu gelişime
açık sektör, bilişim ve iletişim teknolojilerindeki yeniliklerden çok yakından etkilenmekte, bunun ışığında sürekli değişmek ve kendini yenilemek zorundadır. 2000’li yılların
başına kadar ülkemizde sadece ürünlerin nakliyesi olarak düşünülen lojistik, artan tüketici bilinç ve ihtiyaçlarıyla her geçen gün faaliyetlerine yenisini eklemekte ve yeni kavramlar geliştirilmektedir. Böylece daha profesyonel ve etkin hizmetler sunulmasına imkan tanımaktadır. Teknolojide yaşanan hızlı gelişimin etkisiyle, yoğun rekabet ortamının
yaşandığı lojistik sektöründe, işletmeler müşteri istek ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla
bu gelişmelere karşı kayıtsız kalamamaktadırlar. Bunun sonucunda da daha fazla bilgi ve
hizmetin sunulduğu geleneksel lojistiğin gelişmiş şekli olan e-lojistik uygulamalarından
faydalanılmaya başlanılmıştır. Böylelikle yeni dağıtım, taşıma ve lojistik modelleri gündeme gelmiştir. Bu hızlı değişim e-lojistik sektöründe de gelişimi beraberinde getirecektir.
Bu çalışmanın amacı, lojistik işletmelerinin faaliyetlerinde elektronik uygulamalar
kullanmasıyla başarılarının ne derece etkilendiğinin belirlenmesidir. Ayrıca bu işletmelerin bilgi teknolojilerini kullanma ve uygulama düzeylerinin ölçülmesi ve bunun sonucu
ne gibi faydalar sağladıklarının tespit edilmesi de amaçlanmaktadır.
Çalışmanın ilk bölümünde lojistik ve lojistik yönetimi kavramı incelenmiştir. İkinci
bölüm de elektronik ticarette lojistik kavramının ortaya çıkışı, tanımlar ve kavramla ilgili
gelişmeler ortaya koyulmuştur. Üçüncü bölüm e-lojistik faaliyetlerini tanımlar. Son bölüm de ise Türkiye’de e-lojistik uygulayan firmalar üzerinde bir araştırma yapılmıştır.
Araştırma için, yurt genelinde internet sayfalarında araç takip sistemi bulunan lojistik
firmaları tespit edilmiş daha sonra bu işletmelerin taşıma ve depo antrepo hizmetlerine
ilaveten diğer lojistik hizmetleri sunma şartı da aranmıştır. Gereken koşulları sağlayan
ve yurt genelinde sayıları on bir olan bu işletmelerin tümüne elektronik posta yoluyla
bir anket uygulanmıştır. Toplanan bilgiler Türkiye’nin e-lojistikteki mevcut durumu, işletmelerin e-lojistik kullanımı ile elde ettikleri iyileşmeler, firmaların bilgi teknolojilerini
kullanma ve uygulama düzeylerinin belirlenmesi ve e-lojistik uygulamalarında karşılaşılan
zorluklar açısından değerlendirilmiş ve çözüm önerileri sunulmuştur.

 1. Kavramsal Açıdan Lojistik Ve Lojistik Yönetimi
  Lojistik Yunanca “logistikos” (hesaplama yeteneği) ve Fransızca “logistique” (arz etmek,
  kışla-konak yeri) kelimelerinden türemiştir. Lojistik kelimesi (logistics) esas olarak logic
  E-Lojistik Ve Türkiye’de E-Lojistik Uygulamaları 75
  ve statistics kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir. Bu kelimeler Türkçe karşılık
  olarak “istatistiksel mantık”ı ifade etmektedir. Böylece; askerlerin konak yeri, hesap ve
  mantık kavramlarının bileşimiyle lojistik kavramı elde edilmiştir (Russell, 2000).
  Lojistik kelimesi ilk olarak Silahlı Kuvvetlerde kullanılmıştır. 1905 yılında Albay
  Chauncey B. Baker tarafından “malzeme ve personelin taşıma, tedarik, bakım ve yenilenmesi” şeklinde askeri bir fonksiyonu tanımlamak amacı ile kullanıldığı bilinmektedir.
  Askeri anlamda lojistik, “muharip unsurlara strateji ve taktiğine uygun ve gerekli olan
  ikmal maddeleri ile hizmet desteğini sağlamak için yapılan faaliyetler” anlamına gelmektedir. Bu kapsamda “orduların erzak ve mühimmat desteğinin düşünülerek hareket
  ettirilmesi sanatı” olarak öngörülmektedir (Tanyaş, 2003).
  Lojistiğin birçok tanımı yapılabilmektedir. Bunun başlıca nedeni; lojistiğin çok geniş
  bir uygulama sahasının oluşu ve bu yüzden bu kavrama farklı açılardan bakılabilmesidir.
  Bunun yanında lojistik aşağıda ki şekilde formüle edilmektedir.
  Lojistik = Tedarik + Malzeme Yönetimi + Dağıtım (Rushton vd. 2006: 4).
  Lojistik; planlama ve verimi kontrol edebilme, maliyetleri düşürebilme, hammadde,
  yarı mamul ve mamullerin stoklanması gibi süreçlerin müşterilerin gereksinimlerine göre yönetilmesidir (Ballou, 1999: 6). Bir genel tanım da literatüre “Seven Rs” olarak
  geçmiş olan “Yedi Doğru” tanımıdır: Doğru ürünün, doğru şartlarda, doğru miktarda,
  doğru yerde, doğru zamanda, doğru maliyetle, doğru müşteri için kullanılabilirliğini sağlamaktır (Russell, 2000). Bu çerçevede ürün ya da hizmetler için önemli bir değer yaratıcı faaliyet olarak değerlendirilmektedir (Tuna, 2001: 194). Lojistiğin günümüzde kabul gören en geçerli tanımı, Lojistik Yönetim Konseyi (The Council of Logistics
  Management-CLM), yeni adı ile Tedarik Zinciri Yönetimi Profesyonelleri (Supply
  Chain Management Professionals-CSCMP) tarafından yapılmıştır. Bu tanıma göre lojistik; müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürünlerin üretildiği veya kaynaklandığı
  noktadan, son kullanımının bulunduğu tüketim noktasına kadar olan tedarik zinciri içindeki malzemelerin, servis hizmetlerinin ve bilgi akışının etkin ve verimli bir şekilde iki
  yöne doğru hareketinin ve depolanmasının, planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesidir (CSCMP, 2006). Bu tanım lojistiğin en üstün boyutu olan müşteri (tüketici) isteklerinin karşılanması üzerinde önemle durmuştur ve iki nokta (tedarikçi-müşteri) arasındaki
  mal, hizmet ve bilgi akışını içeren tüm faaliyetleri kapsamaktadır (Baki, 2004: 14). Burada
  kritik olan nokta lojistik hizmetlerin müşteri ihtiyacını karşılamak için yapılmasıdır. Bura-
  76 Figen Gülenç, Bihter Karagöz
  da müşteri olarak tanımlanan, ürünün sahibi olan üretici veya satıcı değil o ürünü kullanacak olan son kullanıcı olmaktadır. Hedef son kullanıcıya istediği malı istediği yerde istediği zaman istediği kadar, istediği şartlarla ve istediği fiyatla teslim edilmesinin sağlanmasıdır. Bu da müşteri memnuniyeti yaratmanın temelidir (Yıldıztekin, 2003).
  CSCMP’in tanımı son tanım değildir. Teknolojinin gelişmesi, iş olanaklarının artması,
  küreselleşme ve gelişim, her şeyi değiştirdiği gibi tanımlamaları da değiştirmektedir. İleride yeni tanımların gelmesi, mevcut tanımlara, bilgi iletişimin web tabanlı olması yani internet üzerinden haberleşme eklenecektir. “E-lojistik”e götürecek olan bu eklenti ileride
  tanımda yerini alacaktır (Yıldıztekin, 2002). Mısır piramitlerinin yapımı (M.Ö. 2575-M.Ö.
  2465) sivil alanda lojistiğin kullanımı açısından en eski büyük proje sayılır. Yine M.Ö. 216
  yılında Kartaca’lı General Anibal’ın 30000 kişilik ordusunu atlar ve fillerle Alpler üzerinden Fransa’dan İtalya’ya geçirmesi, Büyük İskender’in zaferleri, daha yakın tarihte Osmanlı Seferleri askeri lojistik açısından başarılı uygulamalardır. Yirminci yüzyılın başlangıcında lojistiğin büyük bir önemi olmamış ve 2. Dünya Savaşı’na kadar iş alanına uygulanmamıştır. Bilgi sistemleri ve iletişim teknolojisinde yaşanan hızlı gelişmeler; nakliyedeki deregülasyonların sonucu fiyat esnekliği oluşmuş ve lojistik şirketlerinin müşterilerine
  sağladıkları hizmetler günden güne artar hale gelmiştir. Aşağıdaki tabloda lojistiğin gelişim evreleri ayrıntılı olarak verilmiştir (Ross, 2002:6).
  Hiçbir iş süreci lojistiğin karmaşıklığını ve coğrafik uzunluğunu içermemektedir. Lojistik; dünyanın her tarafında, günün yirmi dört saati, haftanın yedi günü, yılın elli iki
  haftası, ürün ve hizmetlerin ihtiyaç duyuldukları anda hazır bulunmalarını konu edinir.
  Lojistik olmadan; pazarlama, üretim ve uluslararası ticarette başarılı olmak zordur. Gelişmiş endüstriyel toplumlarda lojistik yeterlilik büyük önem taşır; tüketiciler satın aldıkları ürünleri, söz verildiği gibi teslim edilmesini bekler (Bowersox vd., 2002: 31).
  Dünyadaki benzer uygulamalara paralel biçimde hizmetleri çeşitlendiren ve uzmanlaştıran Türkiye’de yerleşik lojistik sektörü, 2000 yılının başına gelindiğinde, emekleme
  devresini geride bırakarak, yerli ve uluslararası şirketlerde işbirliğine giden, yurtdışı
  bürolar açan hizmetlerinin kalitesini sürekli artıran, dinamik bir sektör haline gelmiştir
  E-Lojistik Ve Türkiye’de E-Lojistik Uygulamaları 77
  Tablo 1. Lojistiğin Gelişimi
  AŞAMALAR YÖNETİM MERKEZİ ÖRGÜTSEL TASARIM
  1960 Yılları
  Depolama ve
  Ulaştırma
  Satış pazarlama,
  Depolama,
  Stok Denetimi,
  Ulaştırma Etkinliği,
  Dağınık lojistik faaliyetler
  Lojistik faaliyetler arasında zayıf
  bağlantı
  Düşük lojistik yönetimi otoritesi
  işletme başarısını destekler.
  1980 Yılları
  Toplam
  Maliyet
  Yönetimi
  Lojistiğin merkezileştirilmesi
  Toplam maliyet yönetimi
  Süreç optimizasyonu
  Rekabetçi bir avantaj olarak
  Lojistik
  Merkezileşmiş lojistik
  faaliyetler
  Büyüyen lojistik yönetimi
  otoritesi
  Bilgisayar uygulamaları
  1990 Yılları
  Entegre
  Lojistik
  Yönetimi
  Lojistik planlama
  Tedarik zinciri stratejileri
  İşletme faaliyetleri ile bütünleşme
  Süreç kanalları ile bütünleşme
  Lojistik faaliyetlerde genişleme
  Tedarik zinciri planlama
  Toplam kalite yönetimi için destek
  Lojistik yönetim faaliyetleri
  2000 Yılları
  Tedarik
  Zinciri
  Yönetimi
  Stratejik tedarik zinciri görüşü
  Extranet teknoloji kullanımı
  Kanal güçlerini ortak bir kuvvet aracı
  kullanmak için tedarik zinciri TQM
  göstergelerinde işbirliği yapmak
  Ticari ortaklık
  Sanal örgüt
  Talepteki değişimler
  Benchmarking ve yeniden
  yapılanma
  2000 Yılı ve Sonrası
  E-Tedarik
  Zinciri
  Yönetimi
  SCM kavramına internetin uygulanması
  Düşük maliyetli anında veri tabanı
  paylaşımı
  Elektronik bilgi
  SCM senkronizasyonu
  Tedarik zinciri ağı ile ticaret
  ortaklığı yapmak
  .com, -e eklentisi vb. piyasa
  değişiklikleri
  Örgütsel çeviklik ve ölçülebilirlik
  Yapılan tahminlere göre Türkiye’de lojistik faaliyetlerin toplam hacmi yaklaşık 30
  milyar ABD doları düzeyindedir. Lojistik sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin top-
  78 Figen Gülenç, Bihter Karagöz
  lam cirosunun ise 6-10milyar ABD doları arasında olduğu tahmin edilmektedir (En çok
  kabul gören tahmin 7 milyar ABD dolarıdır). Ayrıca lojistik sektörünün GSMH’ya katkısı 12 milyar ABD doları ve istihdamının ise 1,5 milyon kişinin üzerinde olduğu tahmin
  edilmektedir. Bu değerler sektörün Türk ekonomisi açısından önemini açıkça ortaya
  koymakta ve Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyanın lojistik üssü olması durumunda
  başta istihdam olmak üzere ülke ekonomisine önemli ölçüde katkısını arttıracağını açıkça göstermektedir (Gürdal, 2006: 48). Ancak; hala lojistiği sadece nakliye veya dağıtım
  işlemi olarak görüp, hizmetlerini bu ölçüde gerçekleştiren şirketler mevcuttur. Aynı şekilde, bazı hizmet alanlar da lojistiği bu şekilde değerlendirmektedir.
 2. Elektronik Ticarette Lojistik: E-Lojistik
  Devamlı yeni ürün, hizmet ve bilginin üretildiği günümüz koşullarında; iş dünyası her
  gün yeniden doğmakta. Şirketler birbirleri hatta bazen kendileri ile yoğun bir rekabet
  içine giriyor. Başarılı olabilmeleri için yeni fırsat alanları bulmak ve bunu en hızlı şekilde kendi faaliyetlerine uyarlayarak, müşterilerinin hizmetlerine göre şekillendirip sunmak zorunluluğundalar. Teknolojinin bu gelişimi ile neredeyse her türlü işletme için geleneksel ticaretten, e-ticarete geçmek kaçınılmaz hale gelmiştir.
  E-ticaret; işletmeleri, tedarikçileri, müşterileri ve teknolojiyi yakından etkilemektedir.
  İşletmelerin örgüt yapılarını, bilgi teknolojilerinin kullanımını, ticaret yapı ve gerçekleşme ortamını, tedarik sürelerini, müşterilerin tutum ve isteklerini şekillendirmektedir.
  Günümüzde sadece ürünlerin akışı değil, bilgi akışı da çok önemli hale gelmiştir. Bir
  yönetici, “Lojistik gittikçe daha çok bilgiye bağımlı hale geliyor; hatta lojistik bilgidir”
  demiştir. Bu yargı, lojistik performansı için bilgi sistemlerinin oynadığı anahtar rolü göstermektedir (Copacino, 1997: 126). Daha önce tanımda da belirtildiği üzere, lojistiğin
  temel amacı doğru ürünü, doğru müşteriye, doğru yerde, doğru şartlarda ve doğru zamanda, mümkün olan en düşük toplam maliyetle sunmaktır. Bu amaca eksiksiz ulaşmak
  için, e-lojistik uygulamalarından faydalanmak gerekmektedir.
  E-ticaretin, lojistik ve tedarik zinciri yönetimindeki etkilerinin henüz tam olarak anlaşılır durumda olmaması nedeniyle e-lojistiği kapsamlı bir şekilde tanımlamak zordur
  (Groznik ve Kovacic, 2004). E-lojistik; daha fazla bilgi ve hizmetin sunulduğu, geleneksel
  lojistiğin gelişmiş şeklidir. Daha açık bir anlatımla; geleneksel lojistik süreçlerinde
  (satınalma, depolama, müşteri hizmetleri vb.) internet teknolojilerinin temel alındığı sistemdir. Elektronik ticaretin gelişimi ile, geleneksel lojistik kökten değişmiş; çevik ve yük-
  E-Lojistik Ve Türkiye’de E-Lojistik Uygulamaları 79
  sek hızlı bir lojistik yaklaşımı gerekli hale gelmiştir. Geleneksel lojistik ile e-lojistik karşılaştırıldığında (Tablo 2), en temel farkın lojistik görüşünün değişiminde yaşandığı görülmektedir. Artık müşteriler “satın alma düğmesi”ne bastıkları andan malları teslim alma
  zamanına kadar-bazı durumlarda malların dönüş anları- kendilerine özgü, esnek ve yüksek
  hızlı, hizmet devamlılığı olan teslimatlar talep etmektedirler (Bayles, 2001:3).
  Elektronik ortamda gerçekleşen alışverişler, ister nihai tüketiciye yapılsın ister işletmeler arasında yapılsın fiziki ortamda bir nakliye ve teslimle sonuçlanır. Bu nedenle,
  elektronik ticaretin lojistik sektöründe önemli bir büyüme yaratacağı açıktır.
  Tablo 2. E-Lojistik İle Geleneksel Lojistiğin Karşılaştırılması Geleneksel Lojistik E-Lojistik
  Yükleme tipi
  Müşteri
  Talep Türü
  Stok/Sipariş Akışı
  Ortalama Sipariş Miktarı
  Varış
  Talep
  Mali Sorumluluk
  İnternet üzerinden yapılan satışların artması, yeni dağıtım, taşıma ve lojistik modellerini de gündeme getirecektir. Diğer taraftan, perakendeciliğin değişmesi ve gelişmesiyle
  alt hizmetler olarak depolama, dağıtım, hizmet, ambalaj ve paketleme de değişecek ve
  gelişecektir. Sonuç olarak, internet ve e-ticaretin gelişmesi ile lojistik sektörü de gelişecek ve değişime uğrayacaktır (www.karid.org.tr).
  Zincirin Bir Halkasında
  Sabit
  Toplu
  1000$’dan Çok
  Tek Yönlü
  Stratejik
  Dökme Yük
  Tedarik Zinciri Boyunca
  Mevsimsel, Parçalı
  Çok Dağılımlı
  100$’dan Az
  İki Yönlü
  Bilinmiyor
  Parça Yük
  İtme Sistemi Çekme Sistemi
  80 Figen Gülenç, Bihter Karagöz
  E-ticaretin lojistik işletmelerine uygulanması şu yararları sağlayacaktır (Reynolds,
  Gerekli ürünlerin temini,
  Ürünlerin koşullara uygun yerlere konumlandırılması,
  Ürünlerin rekabet edilebilir fiyatla sunulması,
  Ürünlerin ihtiyaçları olundukları sırada kullanılır halde bulundurulması,
  Ürünlerin müşterilere doğru zamanda teslim edilmesi.
  Bu sayılan maddeler e-lojistiğin özünü oluşturur. Bu beş maddeyi uygulayabilmek için;
  e-lojistik stratejiler kurmak, planlama yapmak, ortaklıklar kurmak ve teknolojiyi kullanmak
  zorundadır (Reynolds, 2001: 9). Hız ve müşteriye özgü oluşturulan hizmetler, e-lojistiğin
  göze çarpan ilk özelliklerindendir. Hız ile belirtilmek istenen, sadece sipariş edilen malların
  istenilen zamanda bulundurulmasını sağlamak değil aynı zamanda değişimlere hızla uyabilmek ve esneklik yaratmak, hızlı yanıt verebilmektir. Müşteriye özgü hizmetlerin oluşturulmasında e-lojistiğin dinamik olma özelliği de belirir. Çünkü çoğu zaman özel siparişleri
  içerir, müşteriler artık kendisine ortak olarak görecek daima yanında olduğunu bildiği günün
  her saati izlenirliği olan sağlayıcılarla çalışmak arzusundadır. Geleneksel lojistik faaliyetler,
  bu gereksinimlere karşılık verme konusunda yetenekli değildir (Damen, 2001).
 3. E-Lojistik Faaliyetleri
  Değişen ürün ve hizmet talepleri, işletmelerin yapılarını değiştirmelerini ve bu yapıya
  uygun faaliyetler geliştirmelerini gerektirmiştir. Günümüzde lojistik işletmeleri, faaliyetlerini hızlı ve eş zamanlı bilgi paylaşımı sunan sistemler geliştirerek düzenlemektedir.
  E-lojistik öğelerini şu şekilde sıralamak mümkündür (Reynolds, 2001: 406) :

E-Lojistik Ve Türkiye’de E-Lojistik Uygulamaları 81
Yukarıda sayılan faaliyetler geleneksel lojistik faaliyetleriyle de sunulmaktadır. Ancak bilgi teknolojilerindeki değişimler ile, şu değişimler gözlemlenmektedir
(www.google.com/logistics/graffics) :
Nakliye işletmeleri arasında Taşıma sistemleri ve nakliye
homojen yapı işletmeleri arasında kesintisiz
Sadece dağıtım kanallarında Gerçek zamanlı izleme izleme
Pahalı uzay sistemleri Hücresel iletişim ağı
Barkod sistemleri RF etiketleriyle otomatik tanımlama
IT alanındaki yenilikler geçtiğimiz on yıl boyunca şaşırtıcı bir hızla gelişme göstermiştir. İlk olarak hızla yayılan internet teknolojisi ve ağ teknolojisinin ilerlemesi, hemen
hemen her yerden internet ağına girişe olanak vermiştir. Bunun sonucu olarak, internet
uygulamalarından doğan e-ticaret ve mobil ticaret gibi araçlar global işletmeler ve şirketler arası uygulamalar için teknoloji altyapısı sağlamaktadır. Ayrıca hesaplama gücündeki
sürekli artış ve bilgisayar donanımlarının düşmekte olan fiyatları, ileri planlamaprogramlama (APS) veya tedarik zinciri ağ planlama uygulamaları gibi çalışmanın ileriki konusunda açıklanacak olan bir çok yeni yazılım çözümlerini mümkün hale getirmiştir (Hieber, 2002: 8-9)
E-Lojistik hizmetlerin bilgi teknolojileri yardımıyla müşterilere ulaştırılması bir takım
sistemli uygulamaları içermektedir. Hizmetlerin elektronik ortam üzerinden sipariş alınıp-verilmesi, siparişe ait bilgilerin takibi, bilgilendirilmesi, vb. uygulamaların en yalın
hali şekilde gösterilmiştir (İGEME):

Elektronik Onay İş Emri Yüklendi
Sipariş

Yönetim
Merkezi

Müşteri Bilgi Boşaltıldı Müşteri
Hizmetleri Hizmetleri
Şekil 1. E-Lojistik İşlem Süreci
82 Figen Gülenç, Bihter Karagöz
Müşteri tarafından elektronik imkanlar kullanılarak verilen sipariş, bütün akışın kontrol edildiği ve yönlendirildiği yönetim merkezinde değerlendirilmekte ve onaylanmasının ardından iş emrinin verilmesi ve bu emrin alındığının merkeze bildirilmesi, müteakiben yüklemenin gerçekleştirilmesi ve bu işlemin merkeze bildirilmesi, ardından merkezdeki müşteri bilgi hizmetleri aracılığıyla malın yüklendiğinin müşteriye bildirilmesi, mal
müşteriye ulaştığında boşaltma işleminin yapılması ve bu durumun merkeze bildirilmesi
ve son olarak da müşteri bilgi hizmetleri aracılığıyla müşterinin malın indirildiğine dair
bilgilendirilmesi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bütün bu uygulamalar elektronik ortamda ve genellikle otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Mal akışı devamlı bir şekilde
gözlenebileceği böyle bir sistem içerisinde en hızlı ve en esnek çözüm üretilerek hizmetin optimal şekilde sağlanmasına imkan tanımaktadır (İGEME).

 1. Türkiye’de E-Lojistik Uygulamaları
  Bu araştırmada, Türkiye’deki lojistik firmalarının faaliyetlerinde elektronik uygulamalar
  kullanmasıyla birlikte başarılarının ne derecede etkilendiğinin belirlenmesi amaçlanmıştır.
  Ayrıca, sözü edilen işletmelerin bilgi teknolojilerini hangi faaliyetlerde kullandıkları ve
  uygulama sonucunda ne tür faydaların elde edildiğinin tespiti hedeflenmiştir.
  Araştırmaya katılan işletmeler aşağıdaki konulara göre incelenmiştir:
  Amaç, bu başlıklar altında e-lojistik uygulayan işletmelerin kendi sektörlerindeki durumlarını tüm yönleriyle belirleyebilmektir. Araştırmanın bilgi toplama yönetiminin elektronik posta olması nedeniyle herhangi bir il ile sınırlandırmaya gidilmemiştir. Ancak araştırmaya katılan tüm işletmelerin Türkiye genel merkezleri İstanbul’da yer almaktadır.
  Araştırmaya katılan işletmeler, seçilirken internet sayfalarında müşterilerin yük takiplerini yapacakları “Araç Takip Sistemleri” bölümünün bulunmasına dikkat edilmiştir.
  Daha sonra bu işletmelerin taşıma ve depo-antrepo hizmetlerine ilave diğer lojistik hizmetleri sunma şartı aranmıştır. Çünkü sadece taşıma hizmeti veren kargo işletmeleri de
  günümüzde yük takip sistemi hizmeti sunmaktadır. Ayrıca internet arama motorlarında
  yapılan taramalarda; araştırmada belirlenen sayısının üzerinde e-lojistik uygulayan iş-
  E-Lojistik Ve Türkiye’de E-Lojistik Uygulamaları 83
  letme bulunmuştur. Ancak gerekli araştırmalar yapıldığında bunların sadece taşıma işletmesi olduğu belirlenmiştir. Taşıma tek başına lojistik işletmesi olarak adlandırmak
  için yeterli olmayıp, çalışmanın ilk bölümünde de anlatıldığı üzere sadece lojistiğin
  önemli bir faaliyetidir.
  Bu araştırmada ele alınan sorunun çözümü için kullanılabilecek en uygun yol, birincil
  kaynaklardan verilerin toplanması ve bu verilerin incelenip değerlendirilmesidir. Bunun
  için gerekli veriler anket formu oluşturularak toplanmıştır. Veri toplamada çalışmanın
  ana konusuna uygun olarak elektronik posta yöntemi kullanılmıştır.
  E-lojistik Türkiye için çok yeni bir hizmet türüdür. Gerçek anlamıyla e-lojistik uygulayan on bir işletme belirlenmiştir. Bu on bir işletme dünya standartları için çok düşük bir
  sayıdır ve e-lojistiğin Türkiye’de henüz yerleşmemiş olduğunun bir göstergesidir. Bu çalışma, bu yönden ileride e-lojistiğin gerçek anlamda uygulandığı sırada yapılacak araştırmalar için bir mukayese aracı olarak kullanılabilecek özellik taşımaktadır.
  Araştırmanın amacına uygun birincil verilerin toplanmasında üç bölümden oluşan
  yetmiş soru içeren anket yöntemi kullanılmıştır. İlk bölümde kapalı uçlu sorulara, ikinci
  ve üçüncü bölümde cevaplayıcıların mevcut ifadelere katılma derecelerini ölçen “Likert
  Ölçeği” sorularına yer verilmiştir. Bunlara ek olarak, son bölümde iki adet açık uçlu soru
  bulunmaktadır. Anket yapılan işletme sayısının azlığı istatistiksel analiz yapma olanağını
  ortadan kaldırdığı için elde edilen veriler sınıflandırılmış ve değerlendirilmiştir. Bu doğrultuda aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.
  Araştırmaya katılan iki işletme 4-7 yıl arası, bir işletme 8-11 yıl arası, bir işletme 12-
  15 yıl arası, yedi işletme 15 yıl ve daha fazla süredir lojistik sektöründe faaliyet göstermektedir.
  On bir işletmeden sekiz tanesi tamamen yerli, iki tanesi tamamen yabancı ve bir tanesi %50’den fazlası yerli ortaklık yapısına sahiptir. Dünya devleri de gerek distribütörlük
  vererek gerek ortaklık kurarak ya da direkt pazarda yerini almış bulunmaktadırlar.
  Temel lojistik faaliyetlere bakıldığında aşağıdaki grafikte görülen dağılım söz konusudur. Ayrıca lojistiğin ülkemizde taşıma ve depolama hizmetleri olarak görülmesi fikrinin ortadan kalktığı, görüşülen firmaların çoğunun entegre lojistik hizmet sundukları belirlenmiştir. İşletmeler kalıcılıklarını sağlamak ve rekabet edebilirlik derecelerini arttırmak için entegre lojistik hizmetleri sunmaya gayret etmektedir.
  84 Figen Gülenç, Bihter Karagöz
  DIGER
  TZ
  GÜMRÜK
  ANTREPO
  ENTEGRRE
  TASIMA

FAALİYET ALANLARIMIZ
Karayolu Taşımacılığı
Liman Taşımacılığı
Özel Yük Proje Taşımacılığı
Tahmil Tahliye İşleri
Gemi Boşaltma ve Yükleme
Parsiyel Yükleme
Açık Yük Taşımacılığı
ADR’li Yük Taşımacılığı
Jeneratörlü Taşımacılık
Lowbet Makine Taşımacılığı
Konteyner Depolama Hizmeti
ANAHTAR KELİMELER
LOJİSTİK HİZMET

NAKLİYE

ADR’Lİ TAŞIMACILIK

GÜVENİLİR NAKLİYE

ŞEHİRLER ARASI TAŞIMA

AĞIR YÜK TAŞIMACILIĞI

KONTEYNER TAŞIMACILIĞI

LOWBET TAŞIMACILIĞI

KONTEYNER DEPOLAMA
akran nakliye bursa
BİZLERE ULAŞABİLİRİSİNİZ

Organizasyon Şeması
Lisans ve Belgelerimiz
Kalite Politikamız
Değerlerimiz
Akran Araç Filosu
Teklif Talep Formu
FAALİYET ALANLARI
Karayolu Taşımacılığı
Liman Taşımacılığı
Özel Yük Proje Taşımacılığı
Tahmil Tahliye İşleri
Gemi Boşaltma ve Yükleme
Parsiyel Yükleme
Açık Yük Taşımacılığı
ADR’Lİ Yük Taşımacılığı
Jeneratörlü Gensetlİ Taşımacılık
Lowbet Makİne Taşımacılığı
Konteyner Depolama Hİzmetİ
Karayolu Taşımacılığı
Liman Taşımacılığı
Özel Yük Proje Taşımacılığı
Tahmil Tahliye İşleri
Gemi Boşaltma ve Yükleme
Parsiyel Yükleme
Açık Yük Taşımacılığı
ADR’li Yük Taşımacılığı
Jeneratörlü Taşımacılık
Lowbet Makine Taşımacılığı
Konteyner Depolama Hizmeti
ANAHTAR KELİMELER
LOJİSTİK HİZMET

NAKLİYE

ADR’Lİ TAŞIMACILIK

GÜVENİLİR NAKLİYE

ŞEHİRLER ARASI TAŞIMA

AĞIR YÜK TAŞIMACILIĞI

KONTEYNER TAŞIMACILIĞI

LOWBET TAŞIMACILIĞI

KONTEYNER DEP

COROĞLU AĞIR NAKLİYAT
ANASAYFA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
GALERİ
İLETİŞİM
PROJE TAŞIMACILIĞI
Anasayfa PROJE TAŞIMACILIĞI
Proje taşımacılığı alanında da uzman kadromuz ve güçlü acente ağımız ile müşteriye özel çözümler sunuyoruz.

Ağır tonajlı ve hacimli yükleri müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel ekibimizle planlayarak, istenilen noktaya güvenilir ve avantajlı hizmet veriyoruz.Türkiye’de yatırım ve portföy amaçlı taşınacak olan malzemelerin uzunluk, genişlik, yükseklik ve ağırlık bakımından farklılığı ne olursa olsun ölçü dışındaki tüm malzemeleri taşımaktır.

Özel araç yatırımları, deneyimli personeli ve yaygın acente ağı ile her geçen gün daha büyük hedeflere doğru ilerlemektedir. Yurt içi ve yurt dışında lojistik anlamdaki her türlü desteği zamanında ve sorunsuz olarak gerçekleştirmek ve hedeflerimizi sürekli olarak büyütmek amacındayız. Tedarikçilerimize dünya standartlarındaki lojistik desteği her şekli ile sağlamak, bunu da yaparken kaliteden ödün vermeden, gelişimine açık ve eğitimli personel ile bunu başarmaktır.

Proje taşımacılığında müşterilerimizin çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Rafineri ve Yakıt İşleme Tesisleri Taşımaları, Fabrika, Enerji Santrali ve Boru Hattı Taşımaları, Buhar ve Gaz Türbin Taşımaları, Ağır ve Gabari Dışı Yük Taşımaları, Anahtar Teslim Proje Çözümleri ve Yönetimi hizmetlerini yüksek kalite standartlarında gerçekleştiriyoruz …

hİZMETLERİMİZ
Yurt İçi Tır Ve Kamyon Taşımacılığı
Köprü Tavan Kiriş Vinci Taşımacılığı
Damperli Taşımacılık
İş Makinası Ve Vinç Taşımacılığı
Proje Taşımacılığı
HARİTA

AĞIR NAKLİYAT All Right Reserved 2019. By | OXIT YAZILIM

PREVNEXT
Antalya Evden Eve Nakliyat İçin Tıkla Ara Gsm:
Copyright © 2020. Antalya Nakliyat | Asansörlü Taşımacılık.

Yurtiçi Tenteli Kamyon-Römork Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi 10 Teker ?çık Kasa Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi 10 Teker Kapalı Kasa Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi Lowbed – Flat Rack Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi Konteyner 20′ /40′ /45′ Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi Yük Üstü Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi Farketmez Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi İsuzu Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi 13.60 Platform Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi Açık Kasa Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi 10 Teker Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi Panel Van Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi Liftli Araç Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı
Yurtiçi Kısa Dorse Araca Uygun Yük ve Nakliye İlanı

Yurtiçi Yük İlanları

eci Nakliye Firmaları
Nakliye Komisyoncusu / Forwarder Nakliye Firmaları
Nakliyat ve Spedisyon şirketi/Lojistik Nakliye Firmaları
Ticaret şirketi/Uretici Nakliye Firmaları
İthalatçı-İhracatçı Şirketi Nakliye Firmaları
Diğer Nakliye Firmaları
Evden Eve Taşıma Şirketi Nakliye Firmaları

Nakliye Firmaları

Su Tankı Nakliyesi
Karşıyaka Evden Eve Nakliyat
Konak Evden Eve Nakliyat
Karabağlar Evden Eve Nakliyat
Mobilya Nakliyesi
Demir Nakliyesi
Evden Eve Nakliyat İzmir
Parça Eşya Taşıma
İstanbul Nakliyat
İzmir şehirler arası nakliyat
İzmir Lojistik firmaları
İş Makinesi Nakliyesi
Taşımacılar
Evden eve platformu
Ankara evden eve nakliyat
Nakliyat platformu
İzmir Nakliyat
Irak nakliye
Kuzey Irak nakliye firmaları
İzmir Yunanistan yük taşımacılığı
Yunanistan nakliye
Makedonya nakliye
Gürcistan nakliye
Fuar Taşımacılığı
Trafo Nakliyesi
Türbin Nakliyesi
Helikopter Nakliyesi
Gıda Nakliyesi
Ağaç Nakliyesi
Yem Nakliyesi
Bobin Kağıt Nakliyesi
Kum Nakliyesi
Şehirler Arası Araç Taşıma
Hurda Nakliyesi
Tekne Nakliyesi
Yat Nakliyesi
Fayans Nakliyesi
Seramik Nakliyesi
Konteyner Nakliyesi
Sunta Nakliyesi
Jeneratör Nakliyesi
Strafor Köpük Nakliyesi
Ağır Yük Nakliyesi
Mermer Nakliyesi
Tarım ilacı nakliyesi
Gübre Nakliyesi
http://
AnasayfaHakkımızdaHizmetlerGaleriAraçlarımızReferanslarİletişim
Kuyumcu Kasası Taşıma
Kuyumcu Kasası Taşıma
Banka Kasası Taşıma
Banka Kasası Taşıma
Klima Sistemleri Taşıma
Klima Sistemleri Taşıma
Server Sistemleri Taşıma
Server Sistemleri Taşıma
Bilgisayar Sistemleri Taşıma
Bilgisayar Sistemleri Taşıma
Banka Kiralık Kasası Taşıma
Banka Kiralık Kasası Taşıma
Piyano Taşımacılığı
Piyano Taşımacılığı
E-mailRSS
Kuyumcu Kasası Taşıma ve Hamaliye
Kuyumcu Kasası Taşıma ve Hamaliye tecrübe isteyen bir iştir. Kuyumcu kasalarını, değerli mücevherler büyük bir özenle ve güvenli bir şekilde taşınır. Güvenli , hızlı ve kaliteli hizmet için ARICI NAKLİYAT hizmetinizdedir. Anahtar Kelimeler: ankara kuyumcu kasası taşıma, kasa nakliyesi, kasa taşıma, kuyşumcu kasası taşıması, Kuyumcu Kasaları Taşıma, kuyumcu kasası, Kuyumcu Kasası Taşıma, nakliye, ve Hamaliye, hamaliye, nakliye, […]KUYUMCU KASASI TAŞIMA VE HAMALIYE
Banka Atm Taşıma ve Hamaliye
Atm Taşıma Bankanın atm cihazları lift’li araçlarımız ile zarar görmemesi için özenle taşınır. Atm taşıma için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: ankara atm nakliyesi, ankara atm taşıma, atm nakliyat ankara, atm nakliye, atm nakliyesi, atm taşıma, atm transferi, Banka Atm Taşıma, güvenli atm nakliyesi, Hamaliye, nakliyat, atm taşıma, atm nakliyesi, atm nakliyat, atm taşıma fiyatları,BANKA ATM TAŞIMA VE HAMALIYE
Klima Sistemleri Taşıma ve Hamaliye
Klima sistemleri taşımada ağırlık ile beraber cihazların hassasiyeti de göz önüne alındığında problem haline gelen taşıma hizmetini büyük bir hassasiyetle yapmaktayız. Klima sistemlerinizi güvenle taşımak için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: ankara klima taşıma, Hamaliye, Klima Sistemleri Nakliye Ankara, Klima Sistemleri Nakliyesi, Klima Sistemleri Taşıma Ankara, Klima Sistemleri Taşıma, Klima Sistemleri Taşıma, klima sistemi, klima taşı, klima […]KLIMA SISTEMLERI TAŞIMA VE HAMALIYE
Server Sistemleri Taşıma ve Hamaliye
Server sistemleri dikkatli taşıma gerektiren aksi durumda ciddi mali yük getirebilecek sistemlerdir. Arıcı Nakliyat güvenle ve iç rahatlığıyla titiz bir şekilde taşımacılığı üstlenmektedir. İşini bilen Personellerimizle ve Taşıma Araçlarımızla Arıcı Nakliyat sizlere garantili hizmet vermektedir. Server Sistemleri Taşıma ve Hamaliye hizmeti için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: ankara server taşıma, ankarada server taşıma, güç kaynaı taşıma ankara, Hamaliye, server […]SERVER SISTEMLERI TAŞIMA VE HAMALIYE
Bilgisayar Sistemleri Taşıma ve Hamaliye
Bilgisayar Sistemleri dikkatli taşıma gerektiren, aksi durumda ciddi mali yük getirebilecek sistemlerdir. Arıcı Nakliyat güvenle ve iç rahatlığıyla titiz bir şekilde taşımacılığı üstlenmektedir. İşini bilen Personellerimizle ve Taşıma Araçlarımızla Arıcı Nakliyat sizlere garantili hizmet vermektedir. Güvenli, titiz bir şekilde taşamak ise bizim işimiz. Bilgisayar Sistemleri Taşıma ve Hamaliye hizmeti için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: Ankara Bilgisayar Sistemleri […]BILGISAYAR SISTEMLERI TAŞIMA VE HAMALIYE
Havalandırma Sistemleri Taşıma ve Hamaliye
İşini bilen Personellerimizle ve Taşıma Araçlarımızla Arıcı Nakliyat sizlere garantili hizmet vermektedir. Güvenli, titiz bir şekilde taşımak ise bizim işimiz. Kapalı alanları havalandırmak için kullanılan havalandırma Sistemlerini güvenli bir şekilde taşıyabiliriz. Havalandırma Sistemleri taşıma hizmeti için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: Havalandırma Sistemleri Nakliye Ankara, Havalandırma Sistemleri Nakliyesi, Havalandırma Sistemleri Taşıma, Havalandırma Sistemleri Taşıma Ankara, havalandırma taşıma […]HAVALANDIRMA SISTEMLERI TAŞIMA VE HAMALIYE
Banka Kiralık Kasası Taşıma ve Hamaliye
Mücevher, ticari ve ya önemli evrak değerli eşya, nakit para ve dökümanlarınızı koruma altına alabilmek için değerlendirebileceğiniz diğer bir seçenek de kiralık kasa hizmetidir. İş yeri veya evinizde kendi çelik kasanızı kullanmak yerine, güvendiğiniz bir kurum bünyesinde sizin adınıza saklanan kiralık kasaları güvenli köşeniz olarak kullanmak bazen çok daha uygun görünebilir. Güvenliği tesis edilmiş ortamdaki kasalarımızın […]BANKA KIRALIK KASASI TAŞIMA VE HAMALIYE

Kuyumcu Kasası Taşıma ve Hamaliye
Kuyumcu Kasası Taşıma ve Hamaliye tecrübe isteyen bir iştir. Kuyumcu kasalarını, değerli mücevherler büyük bir özenle ve güvenli bir şekilde taşınır. Güvenli , hızlı ve kaliteli hizmet için ARICI NAKLİYAT hizmetinizdedir. Anahtar Kelimeler: ankara kuyumcu kasası taşıma, kasa nakliyesi, kasa taşıma, kuyşumcu kasası taşıması, Kuyumcu Kasaları Taşıma, kuyumcu kasası, Kuyumcu Kasası Taşıma, nakliye, ve Hamaliye, hamaliye, nakliye, […]

devamı

Banka Atm Taşıma ve Hamaliye
Atm Taşıma Bankanın atm cihazları lift’li araçlarımız ile zarar görmemesi için özenle taşınır. Atm taşıma için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: ankara atm nakliyesi, ankara atm taşıma, atm nakliyat ankara, atm nakliye, atm nakliyesi, atm taşıma, atm transferi, Banka Atm Taşıma, güvenli atm nakliyesi, Hamaliye, nakliyat, atm taşıma, atm nakliyesi, atm nakliyat, atm taşıma fiyatları,

devamı

Banka Şambrfort Sökme Takma Taşıma Montaj ve Hamaliye
Arıcı Nakliyat Banka Şambrfort Taşıma, Sökme, Takma ve Montaj hizmetleri vermektedir. Güvenli ve kaliteli bir Banka Şambrfort Sökme Takma Taşıma Montaj ve Hamaliye için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: ankara şambfort kapı sökme, ankara şambfort kapı taşıma, Banka Kasası Nakliyesi, Banka Kasası Taşıma, Banka Kasası Taşıma Ankara, Banka Kiralık Kasa Nakliye, Banka Kiralık Kasa Nakliye Ankara, Banka Kiralık Kasa […]

devamı

Klima Sistemleri Taşıma ve Hamaliye
Klima sistemleri taşımada ağırlık ile beraber cihazların hassasiyeti de göz önüne alındığında problem haline gelen taşıma hizmetini büyük bir hassasiyetle yapmaktayız. Klima sistemlerinizi güvenle taşımak için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: ankara klima taşıma, Hamaliye, Klima Sistemleri Nakliye Ankara, Klima Sistemleri Nakliyesi, Klima Sistemleri Taşıma Ankara, Klima Sistemleri Taşıma, Klima Sistemleri Taşıma, klima sistemi, klima taşı, klima […]

devamı
Server Sistemleri Taşıma ve Hamaliye

Server sistemleri dikkatli taşıma gerektiren aksi durumda ciddi mali yük getirebilecek sistemlerdir. Arıcı Nakliyat güvenle ve iç rahatlığıyla titiz bir şekilde taşımacılığı üstlenmektedir. İşini bilen Personellerimizle ve Taşıma Araçlarımızla Arıcı Nakliyat sizlere garantili hizmet vermektedir. Server Sistemleri Taşıma ve Hamaliye hizmeti için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: ankara server taşıma, ankarada server taşıma, güç kaynaı taşıma ankara, Hamaliye, server […]

devamı
Piyano Taşımacılığı ve Hamaliye

Piyano nasıl taşınır demeyin. Piyano değerli ve taşıması zor bir müzik aletidir. Piyano Taşımacılığı ve Hamaliye işinde uzman ekibimiz ve araçlarımızla sizlere taşımada yardımcı olmaktadır. Çok narin olduğundan özen ve itina gösterilmektedir. Taşınma sırasında meydana gelecek olan en ufak çizik , ezik veya bu tip benzeri olaylar geri dönüşü zor olacak maddi ve manevi kayıplara sebep olur. Piyano […]

devamı
Bilgisayar Sistemleri Taşıma ve Hamaliye

Bilgisayar Sistemleri dikkatli taşıma gerektiren, aksi durumda ciddi mali yük getirebilecek sistemlerdir. Arıcı Nakliyat güvenle ve iç rahatlığıyla titiz bir şekilde taşımacılığı üstlenmektedir. İşini bilen Personellerimizle ve Taşıma Araçlarımızla Arıcı Nakliyat sizlere garantili hizmet vermektedir. Güvenli, titiz bir şekilde taşamak ise bizim işimiz. Bilgisayar Sistemleri Taşıma ve Hamaliye hizmeti için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: Ankara Bilgisayar Sistemleri […]

devamı
Havalandırma Sistemleri Taşıma ve Hamaliye

İşini bilen Personellerimizle ve Taşıma Araçlarımızla Arıcı Nakliyat sizlere garantili hizmet vermektedir. Güvenli, titiz bir şekilde taşımak ise bizim işimiz. Kapalı alanları havalandırmak için kullanılan havalandırma Sistemlerini güvenli bir şekilde taşıyabiliriz. Havalandırma Sistemleri taşıma hizmeti için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: Havalandırma Sistemleri Nakliye Ankara, Havalandırma Sistemleri Nakliyesi, Havalandırma Sistemleri Taşıma, Havalandırma Sistemleri Taşıma Ankara, havalandırma taşıma […]

devamı
Jeneratör Taşıma ve Hamaliye

Jeneratör Nakliye Ağırlık ile beraber Cihazların hassasiyeti de göz önüne alındığında problem haline gelen Taşıma Hizmeti, Jeneratörlerin taşınmaları, nakliye ve hamaliyeleri profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Arıcı Nakliyat sizlere garantili hizmet vermektedir. Anahtar Kelimeler: Ankara Jeneratör Taşıma, Ankara Jeneratör Nakliyesi, ankarada jenaratör taşıma, Jeneratör Nakliye, Jeneratör Nakliye Ankara, Jeneratör Nakliyesi, Jeneratör Taşıma, Jeneratör Taşıma Ankara

devamı
UPS Güç Kaynağı Taşıma ve Hamaliye

Jeneratör Taşımada Ağırlık ile beraber Cihazların hassasiyeti de göz önüne alındığında problem haline gelen Taşıma Hizmeti, Jeneratörlerin taşınmaları, nakliye ve hamaliyeleri profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Anahtar Kelimeler: Ankara Güç Kaynağı Taşıma, Ankara UPS Taşıma, güç kaynağı ankara, Güç Kaynağı Nakliye, Güç Kaynağı Nakliye Ankara, Güç Kaynağı Taşıma, Güç Kaynağı Taşıma Ankara, UPS Güç Kaynağı Taşıma, UPS […]

devamı
Banka Kiralık Kasası Taşıma ve Hamaliye

Mücevher, ticari ve ya önemli evrak değerli eşya, nakit para ve dökümanlarınızı koruma altına alabilmek için değerlendirebileceğiniz diğer bir seçenek de kiralık kasa hizmetidir. İş yeri veya evinizde kendi çelik kasanızı kullanmak yerine, güvendiğiniz bir kurum bünyesinde sizin adınıza saklanan kiralık kasaları güvenli köşeniz olarak kullanmak bazen çok daha uygun görünebilir. Güvenliği tesis edilmiş ortamdaki kasalarımızın […]

devamı
Şehir İçi Dışı Nakliyat ve Hamaliye

Evinizi, ofisinizi, kurumunuzu güvenli ve ekonomik fiyatla taşıtmak için tek yapmanız gereken bizi aramak… Evden eve nakliyat sırasında yapılacak olan işlemler titizlik , dikkat ve profesyonellik gerektirir.Biz bu konuda sizin için en önde gelen firma olmaktan gurur duyuyoruz. Evden eve nakliyatın yanında tekstil, fuar , ve stant, banka, fabrika, ses ve görüntü sistemleri, depolama ve […]

devamı
Hastane Cihazları Taşıma ve Hamaliye

Hastane cihazları Taşımada Ağırlık ile beraber Cihazların hassasiyetide göz önüne alındığında problem haline gelen Taşıma Hizmeti, Hastane cihazları taşınmaları ve nakliye hamaliyeleri profesyonel Hastane cihazları taşıyıcısı ekibimiz tarafından cihazlara zarar vermeden yapılmaktadır. Anahtar Kelimeler: ağır cihaz taşıma, Ankara Hastane cihazları Taşıma, Ankara Hastane cihazları Nakliyesi, hastane aletleri taşıma, Hastane cihazları Nakliye, Hastane cihazları Nakliye Ankara, Hastane […]

devamı
Çelik Para Kasası Taşıma ve Hamaliye

Para kasaları oldukça maliyetli bir eşya olduğu için taşıma esnasında çok fazla özen gösterilmesi gereken bir eşyadır.Mümkün olduğunca en az hasarla nakliyesinin yapılması gerekmektedir.Bu özende ancak güzel bir şekilde ambalajlanması ile mümkündür.Bizler eşyalarınızı özenle ambalajlar ve hasarsız bir şekilde istediğiniz yere naklederiz. Anahtar Kelimeler: Ankara Para Kasası Nakliyesi, Ankara Para Kasası Taşıma, Çelik Para Kasası […]

devamı
Kuyumcu Kasası Taşıma ve Hamaliye

Kuyumcu Kasası Taşıma ve Hamaliye tecrübe isteyen bir iştir. Kuyumcu kasalarını, değerli mücevherler büyük bir özenle ve güvenli bir şekilde taşınır. Güvenli , hızlı ve kaliteli hizmet için ARICI NAKLİYAT hizmetinizdedir. Anahtar Kelimeler: ankara kuyumcu kasası taşıma, kasa nakliyesi, kasa taşıma, kuyşumcu kasası taşıması, Kuyumcu Kasaları Taşıma, kuyumcu kasası, Kuyumcu Kasası Taşıma, nakliye, ve Hamaliye, hamaliye, nakliye, […]

Banka Atm Taşıma ve Hamaliye

Atm Taşıma Bankanın atm cihazları lift’li araçlarımız ile zarar görmemesi için özenle taşınır. Atm taşıma için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: ankara atm nakliyesi, ankara atm taşıma, atm nakliyat ankara, atm nakliye, atm nakliyesi, atm taşıma, atm transferi, Banka Atm Taşıma, güvenli atm nakliyesi, Hamaliye, nakliyat, atm taşıma, atm nakliyesi, atm nakliyat, atm taşıma fiyatları,

Banka Şambrfort Sökme Takma Taşıma Montaj ve Hamaliye

Arıcı Nakliyat Banka Şambrfort Taşıma, Sökme, Takma ve Montaj hizmetleri vermektedir. Güvenli ve kaliteli bir Banka Şambrfort Sökme Takma Taşıma Montaj ve Hamaliye için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: ankara şambfort kapı sökme, ankara şambfort kapı taşıma, Banka Kasası Nakliyesi, Banka Kasası Taşıma, Banka Kasası Taşıma Ankara, Banka Kiralık Kasa Nakliye, Banka Kiralık Kasa Nakliye Ankara, Banka Kiralık Kasa […]

Klima Sistemleri Taşıma ve Hamaliye

Klima sistemleri taşımada ağırlık ile beraber cihazların hassasiyeti de göz önüne alındığında problem haline gelen taşıma hizmetini büyük bir hassasiyetle yapmaktayız. Klima sistemlerinizi güvenle taşımak için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: ankara klima taşıma, Hamaliye, Klima Sistemleri Nakliye Ankara, Klima Sistemleri Nakliyesi, Klima Sistemleri Taşıma Ankara, Klima Sistemleri Taşıma, Klima Sistemleri Taşıma, klima sistemi, klima taşı, klima […]

Server Sistemleri Taşıma ve Hamaliye

Server sistemleri dikkatli taşıma gerektiren aksi durumda ciddi mali yük getirebilecek sistemlerdir. Arıcı Nakliyat güvenle ve iç rahatlığıyla titiz bir şekilde taşımacılığı üstlenmektedir. İşini bilen Personellerimizle ve Taşıma Araçlarımızla Arıcı Nakliyat sizlere garantili hizmet vermektedir. Server Sistemleri Taşıma ve Hamaliye hizmeti için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: ankara server taşıma, ankarada server taşıma, güç kaynaı taşıma ankara, Hamaliye, server […]

Piyano Taşımacılığı ve Hamaliye

Piyano nasıl taşınır demeyin. Piyano değerli ve taşıması zor bir müzik aletidir. Piyano Taşımacılığı ve Hamaliye işinde uzman ekibimiz ve araçlarımızla sizlere taşımada yardımcı olmaktadır. Çok narin olduğundan özen ve itina gösterilmektedir. Taşınma sırasında meydana gelecek olan en ufak çizik , ezik veya bu tip benzeri olaylar geri dönüşü zor olacak maddi ve manevi kayıplara sebep olur. Piyano […]

Bilgisayar Sistemleri Taşıma ve Hamaliye

Bilgisayar Sistemleri dikkatli taşıma gerektiren, aksi durumda ciddi mali yük getirebilecek sistemlerdir. Arıcı Nakliyat güvenle ve iç rahatlığıyla titiz bir şekilde taşımacılığı üstlenmektedir. İşini bilen Personellerimizle ve Taşıma Araçlarımızla Arıcı Nakliyat sizlere garantili hizmet vermektedir. Güvenli, titiz bir şekilde taşamak ise bizim işimiz. Bilgisayar Sistemleri Taşıma ve Hamaliye hizmeti için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: Ankara Bilgisayar Sistemleri […]

Havalandırma Sistemleri Taşıma ve Hamaliye

İşini bilen Personellerimizle ve Taşıma Araçlarımızla Arıcı Nakliyat sizlere garantili hizmet vermektedir. Güvenli, titiz bir şekilde taşımak ise bizim işimiz. Kapalı alanları havalandırmak için kullanılan havalandırma Sistemlerini güvenli bir şekilde taşıyabiliriz. Havalandırma Sistemleri taşıma hizmeti için bizi arayınız. Anahtar Kelimeler: Havalandırma Sistemleri Nakliye Ankara, Havalandırma Sistemleri Nakliyesi, Havalandırma Sistemleri Taşıma, Havalandırma Sistemleri Taşıma Ankara, havalandırma taşıma […]

Jeneratör Taşıma ve Hamaliye

Jeneratör Nakliye Ağırlık ile beraber Cihazların hassasiyeti de göz önüne alındığında problem haline gelen Taşıma Hizmeti, Jeneratörlerin taşınmaları, nakliye ve hamaliyeleri profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Arıcı Nakliyat sizlere garantili hizmet vermektedir. Anahtar Kelimeler: Ankara Jeneratör Taşıma, Ankara Jeneratör Nakliyesi, ankarada jenaratör taşıma, Jeneratör Nakliye, Jeneratör Nakliye Ankara, Jeneratör Nakliyesi, Jeneratör Taşıma, Jeneratör Taşıma Ankara

UPS Güç Kaynağı Taşıma ve Hamaliye

Jeneratör Taşımada Ağırlık ile beraber Cihazların hassasiyeti de göz önüne alındığında problem haline gelen Taşıma Hizmeti, Jeneratörlerin taşınmaları, nakliye ve hamaliyeleri profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Anahtar Kelimeler: Ankara Güç Kaynağı Taşıma, Ankara UPS Taşıma, güç kaynağı ankara, Güç Kaynağı Nakliye, Güç Kaynağı Nakliye Ankara, Güç Kaynağı Taşıma, Güç Kaynağı Taşıma Ankara, UPS Güç Kaynağı Taşıma, UPS […]

Banka Kiralık Kasası Taşıma ve Hamaliye

Mücevher, ticari ve ya önemli evrak değerli eşya, nakit para ve dökümanlarınızı koruma altına alabilmek için değerlendirebileceğiniz diğer bir seçenek de kiralık kasa hizmetidir. İş yeri veya evinizde kendi çelik kasanızı kullanmak yerine, güvendiğiniz bir kurum bünyesinde sizin adınıza saklanan kiralık kasaları güvenli köşeniz olarak kullanmak bazen çok daha uygun görünebilir. Güvenliği tesis edilmiş ortamdaki kasalarımızın […]

Kategoriler
Banka Atm Taşıma
Banka Kiralık Kasası Taşıma
Banka Şambrfort Sökme Takma Taşıma Montaj
Bilgisayar Sistemleri Taşıma
Çelik Para Kasası Taşıma
Hamaliye – Nakliyat
Hastane Cihazları Taşıma
Havalandırma Sistemleri Taşıma
Jeneratör Taşıma
Klima Sistemleri Taşıma
Kuyumcu Kasası
Nakliyat – Hamaliye
Piyano Taşımacılığı
Şehir İçi Dışı Nakliyat
Server Sistemleri Taşıma
UPS Güç Kaynağı Taşıma
Etiketler
ankara banka şambrfort sökmeankara bilgisayar nakliyatankara bilgisayar sistemleri taşımacılıkankara hamaliyeankara havalandırma sistemleri taşımacılıkankara jeneratör sevkiyatAnkara Jeneratör taşımacılık ve hamaliyeankara piyanona sevkiyatankara server taşıma ve hamaliyeankara sunucu nakliyatankara sunucu taşımaAnkara UPS Güç Kaynagı TaşımaAnkara UPS Güç kaynagı taşımacılıkAnkara UPS Naklyeankara şanbrfort montajankara şanbrfort taşımabanka atm nakliyatbanka atm taşıma ankarabanka atm taşıma nakliyebanka kiralik kasa nakliyatBanka Kiralık Kasa Taşıma AnkaraBanka kiralık kasa taşıma nakliyatBanka Şanbrfort MontajBanka Şanbrfort Montaj AnkaraBanka Şanbrfort NakliyeBanka Şanbrfort Nakliye AnkaraBanka Şanbrfort nakliyesi ankarabilgisayar sistemleri taşımacılıkgüvenli banka atm taşımaHamaliyehavalandırma sistemleri ankarahavalandırma sistemleri nakliyesi ankarajeneratör taşımacılık ankaraklima sistemleri nakliyatklima sistemleri nakliyat ankaraklima sistemleri nakliyat ve hamaliyekuyumcu çelik kasası taşıma ve hamaliyepiyano nakliyatpiyano nakliyat ankarapiyano taşımacılıkÇelik Para Kasası Taşıma ve HamaliyeŞehir İçi Dışı Nakliyat ve Hamaliyeşehir dışı nakliyatşehir içi nakliyatşehir için sevkiyat
Tanıtım Dosyası
Dosyayı indirmek için tıklayınız !
Arıcı Nakliyat
Sayfalar
Araçlarımız
Galeri
Hakkımızda
Hakkında
Hizmetlerimiz
İletişim
Referanslar
Son Yazılar
Kuyumcu Kasası Taşıma ve Hamaliye
Banka Atm Taşıma ve Hamaliye
Banka Şambrfort Sökme Takma Taşıma Montaj ve Hamaliye
Klima Sistemleri Taşıma ve Hamaliye
Server Sistemleri Taşıma ve Hamaliye
Piyano Taşımacılığı ve Hamaliye
Bilgisayar Sistemleri Taşıma ve Hamaliye
0554 533 2440bilgi@rehberesnaf.com
Firma Rehberi-Ücretsiz Firma Ekle

FİRMA EKLE FİRMA GİRİŞİ
ANASAYFA
firma rehberi anasayfanız
FİRMALAR
kayıtlı firmalar
HABERLER
en güncel haberler
İLANLAR
güncel seri ilanlar
ÜRÜNLER
binlerce firma ürünü
ETKİNLİKLER
fuar ve etkinlikler
Maxi Logistics Services
FirmalarUlaşım ve SeyehatMaxi Logistics ServicesTAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
12
ZİYARETÇİ

FİRMA HAKKINDA
Uluslararası Freight Forwarder olmanın koşullarını ve gereklerini aynı zamanda kendi alanında öncü ve örnek olmayı hedefleri arasında öncelikli tutan Maxi Logistics Services, Yurtdışına yayılmış acente ağı sayesinde vermiş olduğu hizmetlerinde zamanında ve malzemelerin Maksimum kalitede, Maksimum güvenli biçimde, Minimum maliyetlerle teslimini sağlamakla yükümlü olduğunun bilincindedir.

Euro 5 ve Euro 6 standartlarında çevre dostu araçlar ile sevk edilen malzemelerinizin takibini Tracking sistemimizde günlük olarak takip edebilirsiniz.

Maxi Logistics Services, Uluslararası lojistik sektöründe genç ve dinamik kadrosuyla, çağdaş anlayış tarzıyla Balkan Ülkeleri ve Avrupa Ülkelerine sorunsuzca İhracat, İthalat, Transit, Komple ve Parsiyel taşımacılık hizmeti sunan kurumsal bir şirkettir.

Maxi Logistics Services; 20 yıllık deneyim ve tecrübelerimize dayanarak Sorun Çözme değil, Sorun Önleme odaklı hizmet vermekteyiz.

Sloganımız Maksimum Hizmet Minimum Ücret.

Maxi Logistics Services, geniş hizmet ağı sayesinde sizin Lojistik Çözüm Ortağınızdır.

Karayolu Taşımacılığı Hizmetlerimiz;
Çünkü siz özelsiniz…
Anahtar Kelimeler : ağır nakliyat, ağır nakliye, almanya nakliye, arnavutluk nakliye, avusturya nakliye, belçika nakliye, bosna hersek nakliye, bosnia prevoz, bulgaristan nakliye, çek cumhuriyeti nakliye, çekya nakliye, cerada, denizyolu nakliye, fransa nakliye, gabari dışı nakliye, groupage, groupage transport, grupaj nakliyat, grupaj nakliye, havayolu nakliye
FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

ANA SAYFA
KURUMSAL
HİZMETLERİMİZ
İŞ ORTAKLARIMIZ
REFERANSLAR
İLETİŞİM
ATATÜRK KÖŞESİ
HİZMETLERİMİZ
Port Akdeniz-Antalya Limanı’ndan gerçekleşen İthalat ve İhracat yüklerinin konteyner ve açık yük olarak taşıma/nakliye organizasyonu, alanında çok tecrübeli uzman ekibimiz ve geniş araç filomuz ile güvenilir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bölge sanayicilerimizin talepleri doğrultusunda; Antalya, Burdur, Isparta varışlı ve çıkışlı olarak tüm Türkiye geneline taşıma/nakliye hizmeti de vermeye halihazırda devam etmekteyiz.
YURTİÇİ KONTEYNER TAŞIMACILIĞI
BLOK MERMER TAŞIMACILIĞI
KASALI MERMER TAŞIMACILIĞI
BUNDLE MERMER TAŞIMACILIĞI
BİGBAG Lİ YÜK TAŞIMACILIĞI
PALETLİ YÜK TAŞIMACILIĞI
KASALI YÜK TAŞIMACILIĞI
VARİLLİ YÜK TAŞIMACILIĞI
RULO YÜK TAŞIMACILIĞI
DÖKME YÜK TAŞIMACILIĞI
PARSİYEL YÜK TAŞIMACILIĞI
YAŞ MEYVE SEBZE TAŞIMACILIĞI
TENTELİ ARAÇ TAŞIMALARI
ULUSLARARASI KARAYOLU TAŞIMACILIĞI
TEMİNATLI-GÜMRÜKLÜ TAŞIMA HİZMETİ
LOWBED TAŞIMACILIK HİZMETİ
VİNÇ KİRALAMA HİZMETİ
DEPOLAMA VE PARK HİZMETİ
Copyright 2017 © RUNLOG Lojistik Hizmetleri

error: Antalya Nakliye 0532 177 68 29 | 0545 568 74 24 Evden Eve Nakliyat Lojistik
ŞİMDİ ARA / FİYAT AL