0532 177 68 29 - 0545 568 74 24
Select Page

Globelink Ünimar olarak, Türkiye ve dünyanın önem arz eden tüm limanları arasında ihtiyacınız olan bağlantıyı kurmak üzere, alanında uzman kadromuzla denizyolu taşımacılığı hizmeti sunuyoruz. İthalat ve ihracatta, denizyolu taşımacılığında profesyonel, güvenilir ve ekonomik hizmet standartlarını gözeterek; yaygın uluslararası network ağı olanaklarımızla ihtiyacınız olan taşımacılık hizmetini doğru zamanlama ile sağlıyoruz. Haftalık düzenli çıkışlarla gerçekleştirilen konteyner taşıma hizmetini FCL ve LCL (parsiyel) olmak üzere ihtiyacınıza göre iki farklı şekilde gerçekleştiriyor ve sizin için uygun olan transfer şeklini profesyonel kadromuzun yönetiminde uyguluyoruz. Deniz taşımacılığı firmaları arasında yenilikçi sistemlerimiz ve gelişmiş network ağı imkanlarımızla büyük çaplı taşımacılık ihtiyaçlarına ekonomik hizmet sunarken, müşteri nezdinde özel raporlama yaparak kalite standartlarımızı ortaya koymak konusunda da hassas davranıyoruz.

Globelink Ünimar olarak, global anlamda önem arz eden 40 ana limana doğrudan servis sağlayan bir deniz taşımacılığı firması olarak, küresel denizyolu taşımacılığı konusunda iş ortaklarımızın dünya ile bağlantınızı sağlayan taraf oluyoruz.

Denizyolu taşımacılığında sağladığımız temel hizmetlerden bazıları:

FCL Konteyner, İthalat/İhracat Taşımaları,
LCL (parsiyel) Konteyner, İthalat/İhracat Taşımaları,
Müşteriye özel raporlama hizmeti,
Key Account Yönetimi,
Haftalık Düzenli Seferler,
Türkiye Aktarmalı Transit Taşımalar,
Özel Konteyner Seçenekleri (Opentop, Flatrack, Reefer, ISO tank, Flexi vb.),
Zamanında Evrak Teslimi,
Hızlı, Güvenilir ve Ekonomik Hizmet

Gemi deniz yolu taşımacılığı sistemleri iki temel taşıma şekli üzerine kuruludur. Bu sistemler FCL Konteyner ve LCL (parsiyel) Konteyner olarak adlandırılır. Temel amacı bir limandan, farklı bir limana yük ulaştırılmasını ifade eden bu iki taşıma şeklinin arasındaki fark ise paylaşım şekilleri olarak ifade edilebilir. Globelink Ünimar, lojistik operasyonları ile ilgili olarak temas halinde olduğu müşterilerine ihtiyaçları olan transfer şeklini sunmak ve arzu edilen operasyonu isabetli bir şekilde gerçekleştirmek konusunda güven odaklı çalışmaktadır.

FCL (Full Container Load), özellikle çok büyük çaplı, limanlar arası taşımayı ifade eden bir terimdir. Türkçe karşılığı “Tam Konteyner Yükü” olan FCL sisteminde, bir taşıma konteynerindeki tüm yük, tek bir yük sahibine aittir. Taşınacak olan eşyaların tek seferde yüklenmesi, ardiye maliyetini azaltacağından, büyük kütleler halinde limanlara teslimat gerçekleştirilen firmalar tarafından ekonomik açıdan avantajlı olacağından tercih edilen bir transfer şeklidir.

LCL (Less Container Load) ise FCL’den farklı olarak konteynerde alanın kısmi olarak kullanmasına işaret eden bir terimdir. “Parsiyel Konteyner Yükü” olarak ifade edilebilecek olan bu sistemde, tek bir konteynerde birden fazla yük sahibine ait emtia bulunur. Bu transfer şekli, yük sahipleri açısından özellikle yük miktarına bağlı olarak ekonomik olması nedeniyle tercih edilebilmektedir ve paylaşımlı konteyner kullanımı taşıma maliyetini yük sahipleri arasında paylaştırılmaktadır. Globelink Ünimar olarak deniz taşımacılığı türleri içerisinde, LCL (parsiyel) taşımacılıkta en ekonomik teklifleri sunmak üzere kurduğumuz özel şebekemizle, aktarmalı veya rotaya bağlı olarak doğrudan transfer ihtiyaçlarınıza karşılık veriyoruz. Geniş acente ağımızla hizmet sunarken, LCL (parsiyel) transferi iş ortaklarımız için optimal şekilde organize ediyor, transfer operasyonunu ideal zamanlama ile gerçekleştiriyoruz.

Dünya üzerinde yaklaşık 4.600 liman bulunmaktadır. Bu limanlardan yaklaşık 100 tanesi global anlamda önem arz etmektedir ve dünya ekonomisinde önemli bir yere sahiplerdir. Denizyolu ile eşya taşımacılığı için dünya çapındaki tüm limanlar arasında karşılıklı olarak doğrudan parsiyel servisin gerçekleşmesi mümkün olmadığı için yük hacmi fazla olan bazı limanlar “HUB” yani aktarma limanı olarak kullanılmaktadır. Aktarma limanlarında gerçekleştirilen aktarma işlemleri sayesinde daha fazla varış limanı için LCL (parsiyel) konteyner servisi sağlanabilmektedir. Küresel bazda önem arz eden aktarma limanları, bulundukları lokasyonlar itibarıyla aktarmalı LCL (parsiyel) konteyner seferlerinin yaygın bir şekilde gerçekleştirilebilmesine olanak tanımaktadır. Kritik noktalarda yer alan ve bulundukları lokasyonlar itibarıyla da LCL (parsiyel) konteyner taşımacılığında HUB (aktarma limanı) olarak kullanılan bazı limanlar Uzakdoğu’da Singapore, Port Klang, Hong Kong; Ortadoğu’da Dubai; Avrupa’da Hamburg, Rotterdam, Antwerp, Barcelona, Genoa; Amerika’da New York ve Miami Limanları olarak sıralanabilir. Globelink Ünimar’ın geniş network ağı ve yaygın servis olanakları, büyük çaplı konteyner transferlerini arzu ettiğiniz lokasyona zamanında ulaştırmanızı sağlıyor. Önemli limanlar ve aktarma limanları arasındaki bağlantınızı gerçekleştirirken, doğru zamanlama, güvenli transfer, zamanında evrak teslimi gibi hizmet kalitesi açısından tarafımızca da önem arz eden hususları göz önünde bulunduruyoruz. Sonuç olarak, iş alanınız ne olursa olsun, taşımacılıkta ihtiyacınız olan ekonomik olanakları ve güvenilirliği sağlamak konusunda hassas davranıyoruz.

Dünya çapında ekonomik sistem açısından önem arz eden yüze yakın ana liman ve bu ana limanlar arasında lokasyon olarak oldukça kritik noktalarda bulunan limanlar vardır. Globelink Ünimar, küresel transfer ihtiyacınız söz konusu olduğunda bu limanlar arasından kırk ana limana LCL (parsiyel) konteyner sistemiyle doğrudan servis sağlayarak, ihracatta zaman kaybı yaşamadan önemli noktalara konteyner servisinizi gerçekleştiriyoruz. İthalatların ekonomik ve en iyi zamanlama ile gerçekleştirilebilmesi için de Türkiye’deki 43 limana LCL (parsiyel) konteyner ithalat taşımacılığında doğrudan hizmet veriyoruz. Parsiyel deniz taşımacılığı alanındaki başarılı çalışmalarımızı FCL transferlerde de etkili bir şekilde ortaya koyuyoruz. FCL transfer ile ithalat ve ihracat taşımacılığı için güçlü armatör firmalar ile yerel ve küresel kontratlarımız sayesinde kaliteli hizmet standartlarımızı bu alanda da uyguluyoruz. İthalat ve ihracatta ihtiyacınız olan hızlı, güvenilir ve ekonomik transfer olanaklarını sağlarken, operasyonel süreci tarafınız için avantajlı olacak şekilde organize ediyoruz.

Uluslararası deniz taşımacılığı alanında kalitemizi ortaya koyarken, müşterilerimizin kendi alanlarında ihtiyaçları olan özel taşıma şekillerini de sağlayarak farklı yükleme modelleri konusunda çözüm ortaklığı yapabiliyoruz.

İthalat ve ihracatta özel konteyner ihtiyaçlarına yanıt verirken sunduğumuz modellerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Open Top Konteyner
Flatrack Konteyner
Reefer Konteyner
ISO Tank Konteyner
Flexitank Konteyner
Open Top Konteyner, üst kısmı ve ön kapısı tamamen açılabilecek şekilde dizayn edilen taşıma araçlarıdır. Konteyner girişinden sığmayacak büyüklükteki materyallerin, konteyner içine rahatça yerleştirilebilmesi için tasarlanan bu taşıma araçlarında eşya yerleşimi üst kısımdan gerçekleştirildikten sonra kapatıcı olarak bir branda kullanılır ve çubuklar yardımıyla da bu brandanın konteyner üzerine sabitlenmesi sağlanır.

Reefer Konteynerlar, yük taşımada soğutucu özellikleriyle tercih edilmektedirler. Özellikle bozulabilir gıdaların transferinde tercih edilebilen bu konteyner alternatifleri aynı zamanda ilaç sektörü için de önem arz etmektedir. Globelink Unimar olarak, sahip olduğumuz reefer konteynerlarımızla gıda ve ilaç sektöründeki müşterilerimize ürünlerini bozulmadan transfer etme olanağı sağlıyoruz.

Flatrack Konteyner ağırlıklı olarak konteyner içine sığması hem yükseklik hem de genişlik açısından mümkün olmayan eşyaların transferinde kullanılır. Yan kısımları ve üst kısmı açık olan; ön kapısı açılabilen bu konteynerlar ile büyük ölçülerdeki iş makineleri ve jeneratörler taşınabilir. Denizyolu taşımacılığı firmaları arasında sunduğumuz büyük çaplı Flatrack Konteyner hizmetimizle, makine endüstrisinde ürünlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırmak isteyen müşterilerimize ihtiyaçları olan geniş alanı sunuyoruz.

Flexitank Konteyner, kimya endüstrisinde tehlikeli sayılabilecek sıvıların taşınmasında kullanılan bir konteyner çeşididir. İç ve dış kısmında özel katmanlar bulunan bu konteynerler, kimya ve petrokimya endüstrisinde yer alan müşterilerimizin likit formdaki ürünlerini transfer edebilmelerinde kullanabilecekleri transfer araçlarımız arasında yer alıyorlar.

Isotank Konteyner, tehlikeli sayılabilecek soğutulmuş ya da sıvılaştırılmış gazların limanlar arası transferinde kullanılmaktadır. Enerji ve kimya endüstrisinde ithalat ve ihracatın gerçekleştirilmesinde önem arz eden bu konteyner ile uluslararası transfer ihtiyacınıza yanıt veriyoruz.

Alanında uzman kadromuz ve operasyon ekibimiz ile müşterilerimize hizmet sunarken, onların ihtiyacı olan denizyolu taşımacılığı hakkında bilgi ve detayları sağlamak konusunda titiz davranıyoruz.

Key Account yönetim departmanımız; müşterilerimize özel atanmış müşteri temsilcilerimiz ile müşteriye özel operasyonel süreç yönetimi, sistem entegrasyonu ve raporlama hizmeti ile butik servis vermektedir.

kTüm servislerimizde hızlı, güvenilir, zamanında evrak teslimi yaparak koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışımızla hizmet sunmak başlıca prensibimizdir.

error: Antalya Nakliye 0532 177 68 29 | 0545 568 74 24 Evden Eve Nakliyat Lojistik